Advert
Döviz Kurları
 • Bist : 103.408
 • Altın : 230,53
 • Dolar : 5,4670
 • Euro : 6,2278
İstanbul Hava Durumu
Kar Yağışlı Sıcaklık : 3°C / 0°C Durum : Kar Yağışlı
Bu haber 01 Ekim 2014 10:18:51 Tarihinde eklenmiştir. 2139 Defa Okundu.

İngiliz kadın pilotlar bomba yağdırdı!..

IŞİ­D’e yö­ne­lik dü­zen­le­nen ha­va ope­ras­yo­nun­da gö­rev alan Bir­le­şik Arap Emir­lik­le­ri­’nin ka­dın pi­lo­tu Mer­yem el Man­su­ri­’den son­ra İn­gi­liz ka­dın pi­lot­lar da Su­ri­ye üze­rin­de uçuş­la­ra baş­la­dı.

İngiliz kadın pilotlar bomba yağdırdı!..

Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre Cu­ma gü­nü ABD ön­cü­lü­ğün­de­ki ha­va ope­ras­yo­nu­na ka­tıl­ma ka­ra­rı al­ma­sın­dan son­ra, Gü­ney Kıb­rıs Rum Ke­si­mi­’n­de­ki İn­gi­liz üs­le­rin­den kal­kan Tor­na­do uçak­la­rı ABD uçak­la­rı­na eş­lik et­ti. 6 yıl ara­dan son­ra ilk kez bir sa­va­şa ka­tı­lan İn­gi­liz as­ker­le­ri­nin he­nüz sal­dı­rı yap­ma­dı­ğı, kal­kan uçak­la­rın bom­ba yük­le­riy­le üs­se dön­dü­ğü açık­lan­dı.

İn­gi­liz ka­dın jet pi­lot­la­rı da­ha ön­ce de Af­ga­nis­ta­n’­da­ki ope­ras­yon­da ak­tif gö­rev­ler al­mış, on­lar­ca kez bom­bar­dı­ma­na ka­tıl­mış­tı.

Telabyad karargahına bomba

ABD ve koalisyon güçlerine ait jetler, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Telabyad'daki IŞİD hedeflerini havadan vurdu. ABD öncülüğündeki koalisyon tarafından Suriye'deki IŞİD hedeflerine karşı pazartesi sabaha karşı başlatılan operasyon kapsamında önceki gece geç saatlerde Rakka'ya bağlı Telabyad'daki karargah ile petrol rafinerisi gibi birçok hedef havadan bombalandı. Türkiye sınırındaki Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde paniğe neden olan, jet ve patlama sesleriyle evlerinden fırlayanlar, bombalama sonrası Telabyad'da çıkan yangını izledi. Savaş uçaklarının hareketliliği gece sürerken, bombalama sesleri Akçakale’den de duyuldu. Saldırıda birçok IŞİD noktasının isabet aldığı belirtildi. Sınırdan 5 kilometre içeride bulunan IŞİD karargahı ilk kez savaş uçakları tarafından bombalandı.

YPG Zorava tepesini aldı

Kobani için stratejik öneme sahip olan Zorava tepesinde IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar önceki gün de devam etti. YPG, cuma günü IŞİD'in kontrolüne geçen Zorava tepesine tamamen hakim oldu.

Kanada polisine IŞİD bildirisi

Terör örgütü IŞİD’in, ABD öncülüğündeki koalisyona destek verdiği için tehdit ettiği ülkelerden Kanada’da, polise alarm verildi. Ontario Eyalet Polisi (OPP) Sözcüsü Peter Leon, polislerin IŞİD konusunda ihtiyaç duyacakları her şeyin bildiride yer aldığını açıkladı. Bildirinin, IŞİD Sözcüsü El-Adnani’nin geçen hafta yayımlanan tehdit dolu görüntülü açıklamasının ardından hazırlandığını ve teşkilata duyurulduğunu kaydeden Leon, “Bildiri, dünyada olup bitenlerin ciddiyetini, bu konudaki en net ve kesin bilgilerin, başta polislerimizin güvenliği olmak üzere halkın güvenliği için ne denli önemli olduğunu anlatacak şekilde hazırlandı” dedi.

TEHDİT ETMİŞTİ

IŞİD adına açıklama yapan Ebu Muhammed El-Adnani, ABD’nin kendilerine karşı başlattığı hava harekatına katılan ya da destek veren ülkeler arasında Kanada’yı da saymış ve tehditlerde bulunmuştu.

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert
Advert
Advert

Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

  Advert

  Arşiv Arama

  HAVA DURUMU
  Gün
  Bugün
  Sıcaklık
  3°C / 0°C
  Durum
  Kar Yağışlı
  Namaz Vakitleri
  İmsak
  05:31
  Güneş
  06:58
  Öğle
  13:18
  İkindi
  16:42
  Akşam
  19:26
  Yatsı
  20:46
  Advert

  Anket

  Tümü
  Sitemizi Nasıl buldunuz.. ?
  Çok Güzel
  Kötü
  İdare Eder